Sara hastalığı için okunacak dua

Posted by

Sara hastalığı için okunacak dua:

Sara hastalığı olan veya gece korkutulan kişiler için aşağıdaki dua temiz bir kağıda yazılarak ilgili kişinin üzerinde taşıması (özellikle boynunda) sağlanırsa sarası ve ruhani hastalıkları biiznillah geçer.

Dua:
İnnehu min Süleymane ve innehu Bismillahirrahmanirrahim.
Azimetün minallahi ve Resulihi ilâ külli cebbarin anîdin ve şeytanin meridin, minel melekûtil cinni vel cünûn, eyne Şemhureşil hıtaf, eyne hıtafil cemerî, eyne za’zâil hindî, eyne berekâtil gamam, eyne fe’cüc ellezî yüferriku beynel mereti ve zevciha, eyne
saidÎn nesranî eyne safil a’mâl, eyne tayyarine fil hava, eynel müsterikiyne mines semâi ilel ardi, eyne beni vakkas, eyne beni vakkas, eyne hâris, eyne cazim, i’tûnî bi cüyûşiküm verkebû alâ huyûkiküm einûnî alâ zalimi hâzellezî darra hâzel ademi filân ibni filâne elvahen (3), elacele (3), essaate (3) barekâllahü fiküm v aleyküm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim. Birahmetike ya Erhamerrahimin. Velhamdü lillâhi Rabbil âlemin. Ve sallallahü alâ seyyidina ve habibina ve nuri ebsarina ve kurrete uyûnina Muhammedin sallallahü aleyhi ve selleme.

Neml suresi 30. ayet
إِنَّهُ مِن سُلَيْمَانَ وَإِنَّهُ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
İnnehu min suleymane ve innehu bismillahir rahmanir rahim.
“O, Süleyman’ın mektubudur. Rahmeti Bol ve Kesintisiz Allah’ın adıyla başlıyor.”
Not: Önce hastalığınız için bir doktora danışmalı, doktorun gerekli gördüğü tedaviyi yaptıktan sonra bu dualarla Yüce Allah’tan iyileşmeyi dileyebilirsiniz.
ِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء
Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir