Salavatı Nuriz Zati

Posted by

Salavatı Nuriz Zati

Salavat : 
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ves sirris sariyyi sirruhu fi cemiy’ıl asari vel esmai ves sıfati ve sellim tesliyma*
Anlamı : 
Allah’ım! Kendisi nur olan, sırrı bütün görünen, varlıklara isim ve sıfatlara nüfuz etmiş bulunan Efendimiz Muhammed’e salat eyle.O’nu mübarek kıl ve ona en iyi şekilde selam eyle.

Bir diğer okunuş :
Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin nûriz zâti ve’s-sirrissâri fi cemîi âsâri’l-esmâ ve’s-sıfâti ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim adede mâ fî ilmike muzâafen bidevâmik.
Anlamı : 
Allah’ım! Zatın nuru, esma ve sıfatların bütün eserlerine akarak yayılan sır olan Efendimiz Muhammed’e, onun Âl ve Ashabına, Senin ilmindeki var olanlar ve ebediyetinle katlandıkça katlanacak sayılar adedince salât ve selâm eyle.

Bir diğer okunuş :
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinin nuriz zatiyyi ves sirris sari fi sairil esmai ves sıfati ve ala alihi ve sahbihi ve sellim
Anlamı :
“Allah’ım! Kendisi nur olan, sırrı bütün görünen, varlıklara isim ve sıfatlara nüfuz etmiş bulunan Efendimiz Muhammed’e salat eyle. O’nu mübarek kıl ve ona en iyi şekilde selam eyle.”

Fazileti :
1-)
Hastalık,Büyü,Sihir,Cin musallatından kurtulmak bu salavatı okunur.
a-) Üç gün tutacaksın oruç Salı günü başlıyor.(salı,çarşamba ve perşembe)
b-) Oruç başlamadan önce, banyo ile temizlik Pazartesi öğleden sonra.
c-) Oruç döneminde bu salavat her farz namazından sonra 21 defa ve gece yarısından sonra 41 kez okunur.
d-) Son gün Perşembe akşamı yatsıdan sonra (cuma gecesi) 1440 defa okunur. Üzerinde büyü, sihir ve musallat varsa Allah’ın izniyle kurtulursun.
2-) İş ve refah için Günlük beş vakit farz namazın ardından 7 kez okunur.
3-) 100 defa okuyun. 24 saat içerisinde sevdiğiniz kişiden haber alınır.
4-) Rızk darlığı,tehlikelerden korunmak, başarı ve şans kapılarının açılması için bu salavat sabah namazdan sonra ve gün batımı üç defa okunur.
5-) Bu mübarek salavat-ı Şerifeyi 3 defa okuyan 100 bin salavat-ı şerife getirmiş sayılır.

Not : Az bir zamanda Hazreti Peygamberin ruhaniyyetine kavuşup makamlardan makamlara ulaşmak isteyen bu mübarek salavat-ı şerifenin değerini bilmelidir.

One comment

  1. Ben 3 gundur sabah akşam okudum sevdigim arasin haber alayim diye ama olmadi demekki hayırlı değilmiş:(

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir