Meşru bir çok dilek için okunacak dua

Posted by

Meşru bir çok dilek için okunacak dua

Dileğinin olmasını arzu eden aşağıdaki ayetler bir kağıda 3 defa yazıp üzerine de 41 defa okuduktan sonra üstünde taşırsa maksadına ulaşır.

Taha suresi 131 ve 132. ayetler
Arapça:
وَلَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَى مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ زَهْرَةَ الْحَيَاةِ الدُّنيَا لِنَفْتِنَهُمْ فِيهِ وَرِزْقُ رَبِّكَ خَيْرٌ وَأَبْقَى
وَأْمُرْ أَهْلَكَ بِالصَّلَاةِ وَاصْطَبِرْ عَلَيْهَا لَا نَسْأَلُكَ رِزْقًا نَّحْنُ نَرْزُقُكَ وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى
Okunuşu:
Ve la temuddenne ayneyke ila ma metta’na bihi ezvacen minhum zehretel hayatid dunya li neftinehum fih, ve rızku rabbike hayrun ve ebka.
Ve’mur ehleke bis salati vastabir aleyha, la nes’eluke rızka, nahnu nerzukuk, vel akıbetu lit takva.
Anlamı:
Onlardan bazı zümrelere, kendilerini sınamak için, dünya hayatının süsü olarak verdiğimiz şeylere imrenme. Rabbinin rızkı daha hayırlıdır ve kalıcıdır.
Ehline salatı buyur. Kendin de onun üzerinde sabırlı ol. Senden rızık istemiyoruz. Seni, Biz rızıklandırıyoruz. Sonuç takva içindir.

Duanın faydaları:
1-) Bekarsa evlenir.
2-) Fakirse bereket ve zenginlik kapısı açılır.
3-) Borçlu ise borcunu ödeme gücüne kavuşur.
4-) Hasta ise şifasına vesile bulur.
(Not: Önce hastalığınız için bir doktora danışmalı, doktorun gerekli gördüğü tedaviyi yaptıktan sonra tedaviyle beraber bu dualarla Yüce Allah’tan iyileşmeyi dileyebilirsiniz. Tıbbi tedavinin gerektiği yerde sadece dua, rukye ve telkinle yetinmek İslam’ın tedavi anlayışına uygun düşmez. Zira peygamberimiz tedavi için gerekli vesilelere başvurduktan sonra dua etmiştir.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir