Kalp, dil, kekemelik rahatsızlığı için okunacak dua

Posted by

Kalp, dil, kekemelik, ve benzeri hastalıklar için okunacak dua

Aşağıda yazılı ayetler ve dua bir kaseye yazıldıktan sonra kaseye su konularak yazının bu suda silinmesi sağlanır ve bu su hastaya üç gün süreye içirilir. Bu süre içinde hem hastaya hem de içirilen suya ayetler okunur. Ayni ayetler temiz bir kağıda da yazılarak hastanın üzerinde taşıması sağlanır.

Ayetler: Taha suresi 25-28. Araf suresi 43. ayetler
Kale rabbişrah li sadri. Ve yessir li emri. Vahlul ukdeten min lisani. Yefkahu kavli. Ve neza’na ma fi sudurihim min gıllin tecri min tahtihimul enhar, ve kalul hamdu lillahillezi hedana li haza ve ma kunna li nehtediye levla en hedanallah, lekad caet rusulu rabbina bil hakk, ve nudu en tilkumul cennetu uristumuha bima kuntum ta’melun.
Dua:
Allahümme eşfi hazel maraz bi la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. Allahümme ya veliyyül mevle, veya kaşifed durri vel beleva, asrif anni hazelveci’ vel maraz bi cahi ve bi hürmeti sahibül vesileti seyyidina ve nebiyyina ve şefiina, ve tabibina ve nuri ebsarina ve kurrete uyunina Muhammedin sallallahü aleyhi ve sellem.

Not: Önce hastalığınız için bir doktora danışmalı, doktorun gerekli gördüğü tedaviyi yaptıktan sonra tedaviyle beraber bu dualarla Yüce Allah’tan iyileşmeyi dileyebilirsiniz.
إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء
Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir