Kabristan ziyaretlerinde okunacak dua

Posted by

Kabristan ziyaretlerinde okunacak dua

“Esselamu aleykum bima sabarteum feni’me ukbeddari, esselamu aleykum dare kavmin mü’minîne, ve inna inşaalhu bikum lahikûne. Entum selefuna ve nahnu
bi’l-isri, yağfirullahu lena ve lekum ve yerhamullahu’l-mustakdimîne minkum
ve’l-müsteirîne. Allahumme la tahrimna ecrehum ve la teftinna ba’dehum veğfir lena velehum.
Allahumme erda anhum verfa’ derecetehum ve erkim mekamehum ve eczil sevabehum bi fadlike ve keremike da ekreme’l-ekremîne ve selamun ale’l-murselîne ve’l-hamdu lillahiRabbi’l-alemîne.”
Anlamı :
“Sabır etmenize karşılık size selam olsun. Dünya yurdunun sonu cennet ne güzeldir. Selam size ey Müminler yurdunda bulunanlar. Bizde inşallah peşinizden gelip size kavuşacağız. Siz bizim öncülerimiz siniz, biz de iziniz deyiz. Allah sizi de, bizi de affetsin, sizden önce gidenlere de geriye kalmış olanlara da acısın. Allah’ım. Bunların acısından dolayı bize vereceğin mükafatın dan bizi mahrum etme, bunların ardından bizi fitneye düşürme. Bizi de onları da bağışla.
Ey keremi sonsuz Allah’ım, razı ol onlardan, lütfu kereminle derecelerini yükselt, makamlarını cennet eyle, sevaplarını çoğalt. Bütün peygamberlere selam olsun. Alemlerin rabbi olan Yüce Allah’a Hamdü sena olsun.”

إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء
Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir