İnsanlar arasında sevilip sayılmak için okunacak dua

Posted by

İnsanlar arasında sevilip sayılmak için okunacak dua

İnsanlar arasında sevilip sayılmak, dilek ve maksadın yerine gelmesi, bir işinin olması ve yapılacak müracaatın/talebin kabul olması için aşağıdaki ayetler kağıda yazıldıktan sonra üzerine 101 defa okunur. Kağıt üzerinde taşınırsa maksat hasıl olur.

Yunus suresi 1, 2 ve 3. ayetler.
Arapça:
الر تِلْكَ آيَاتُ الْكِتَابِ الْحَكِيمِ
أَكَانَ لِلنَّاسِ عَجَبًا أَنْ أَوْحَيْنَا إِلَى رَجُلٍ مِّنْهُمْ أَنْ أَنذِرِ النَّاسَ وَبَشِّرِ الَّذِينَ آمَنُواْ أَنَّ لَهُمْ قَدَمَ صِدْقٍ عِندَ رَبِّهِمْ قَالَ الْكَافِرُونَ إِنَّ هَذَا لَسَاحِرٌ مُّبِينٌ
إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الأَمْرَ مَا مِن شَفِيعٍ إِلاَّ مِن بَعْدِ إِذْنِهِ ذَلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ أَفَلاَ تَذَكَّرُونَ
Okunuşu:
Elif lam ra, tilke ayatul kitabil hakim.
E kane linnasi aceben en evhayna ila reculin minhum en enzirin nase ve beşşirillezine amenu enne lehum kademe sıdkın inde rabbihim, kalel kafirune inne haza le sahırun mubin.
İnne rabbekumullahullezi halakas semavati vel arda fi sitteti eyyamin summesteva alel arşi yudebbirul emr, ma min şefiin illa min ba’di iznih, zalikumullahu rabbukum fa’buduh, e fe la tezekkerun.
Anlamı:
Elif, Lam, Ra. İşte bunlar Hakim Kitap’ın ayetleridir.
İçlerinden birine: “İnsanları uyar ve iman edenlere Rabb’leri katında gerçek üstünlük makamı olduğunu haber ver!” diye vahy etmemiz, şaşılacak bir şey mi ki gerçeği yalanlayan nankörler: “Bu apaçık bir büyücüdür.” dediler.
Rabb’iniz, o Allah’tır ki, gökleri ve yeri altı günde yarattı; sonra arşa istiva etti. Bütün işlere yasalarını koydu. O’nun izni olmadan hiçbir şefaatçi olamaz. İşte bu Rabb’iniz olan Allah’tır. Öyleyse O’na kulluk edin. Hala düşünüp öğüt almaz mısınız?

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir