Eşine soğuk davranan koca için okunacak ayet ve esmalar

Posted by

Eşine soğuk davranan koca için okunacak ayet ve esmalar

Eşine soğuk davranan, hakaret eden ve konuşan, küçük düşüren koca için eşi bir Arabi ayın ilk cuması sala vaktinde temiz bir kağıda aşağıda yazılı ayetleri yazdıktan sonra sol koluna bağlarsa kocanın karısına olan şefkati ve saygısı artar ve kabalıktan vaz geçer.

Dua:
Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdulillahilezi halakas semavati vel arda ve cealez zulumeti ven nur, summellezine keferu bi rabbihim ya’dilun. Ya Hayyu Ya Kayyum, Ya Zül Celali vel ikram, Hasbunallahu ve ni’mel vekil, Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil Aziym. Ve Sallallahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellim.

Ayet: Enam suresi 1. ayet
Arapça:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَجَعَلَ الظُّلُمَاتِ وَالنُّورَ ثُمَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ بِرَبِّهِم يَعْدِلُونَ
Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdu lillahillezi halakas semavati vel arda ve cealez zulumati ven nur, summellezine keferu bi rabbihim ya’dilun.
Anlamı:
Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile.
Hamd, gökleri ve yeri yaratan, karanlıkları ve aydınlığı var eden Allah’a özgüdür. Gerçeği yalanlayan nankörler ilahlarını Rabb’leriyle denk tutuyorlar.
Esma’ül Hüsnalar
Ya Hayyu Ya Kayyum: “Ey (Zatına mahsus ezelî ve ebedî hayat sahibi olan) Hayy, ey (bütün mahlûkatı yöneten ve koruyan) Kayyûm!
Ya Zül Celali vel ikram: “Kayıtsız ve şartsız azamet sahibi olandır.” “Bütün sıfat, fiil, emir ve yasaklarında yüce ve tam olandır.” “Bütün eksik sıfatlardan münezzeh olandır.” “Dilediği kullarına yücelik ve azamet verendir.” “Hiçbir karşılık beklemeksizin veren ve ihsanda bulunandır.” “İnkâr ve nankörlüklerine karşılık kullarını cezalandırmakta acele etmeyendir.”
Hasbunallahu ve ni’mel vekil (Ali mran suresi 173. ayet): “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.”
Vela havle vela kuvvete İlla billahil aliyyil Azıym: “Bütün güç ve kuvvet, yalnızca en yüce ve en büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”
Salavat:
Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim. “Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed’e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)”

2 comments

  1. Selamun aleyküm hocam kocasının mı sol kulağına kendininmi kulağına cevaplarsanız sevinirim

    1. Fatma kardeşim eşin kulağına ama eğer farke edecek diye endişe ederseniz niyet ederek okuyun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir