Çocuğu olmayan aileler için okunacak dua

Posted by

Çocuğu olmayan aileler için okunacak dua

Aşağıda yazılı ayetler porselen bir tabağa yazılır ve tabağa su konur, yazılar silindikten sonra bu su içilir. Ayrıca temiz bir kağıda iki nüsha yazılarak eşlerin üzerinde taşıması sağlanırsa istenen murat hasıl olur.

Ayetler: Ali İmran suresi 38, 39 ve 40. ayetler

Arapça:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
هُنَالِكَ دَعَا زَكَرِيَّا رَبَّهُ قَالَ رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء
فَنَادَتْهُ الْمَلآئِكَةُ وَهُوَ قَائِمٌ يُصَلِّي فِي الْمِحْرَابِ أَنَّ اللّهَ يُبَشِّرُكَ بِيَحْيَى مُصَدِّقًا بِكَلِمَةٍ مِّنَ اللّهِ وَسَيِّدًا وَحَصُورًا وَنَبِيًّا مِّنَ الصَّالِحِينَ
قَالَ رَبِّ أَنَّىَ يَكُونُ لِي غُلاَمٌ وَقَدْ بَلَغَنِيَ الْكِبَرُ وَامْرَأَتِي عَاقِرٌ قَالَ كَذَلِكَ اللّهُ يَفْعَلُ مَا يَشَاء
Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim
Hunalike dea zekeriyya rabbeh, kale rabbi hebli min ledunke zurriyyeten tayyibeh, inneke semiud dua’. Fe nadethul melaiketu ve huve kaimun yusalli fil mihrabi, ennallahe yubeşşiruke bi yahya musaddikan bi kelimetin minallahi ve seyyiden ve hasuran ve nebiyyen mines salihin. Kale rabbi enna yekunu li gulamun ve kad beleganiyel kiberu vemraeti akir, kale kezalikellahu yef’alu ma yeşa’.
Anlamı:
Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile.
Orada Zekeriyya, Rabb’ine dua etti: “Rabb’im! Bana katından iyi bir nesil bağışla. Kuşkusuz, Sen duayı işitensin.” O, mihrapta dikilmiş salat ederken, melekler: “Allah, seni Yahya ile müjdeliyor, O, Allah’tan gelen kelimeyi tasdik eden, toplumuna öncülük yapan, kendisine sahip olan, iyilerden bir nebi olacak.” diye seslendiler. “Ey Rabb’im! Ben iyice yaşlanmışken, hanımım da çocuktan kesilmişken, benim nasıl çocuğum olabilir!” dedi. O da: “Pek ala olur, Allah dilediğini yapar.” dedi.

Not: Önce hastalığınız için bir doktora danışmalı, doktorun gerekli gördüğü tedaviyi yaptıktan sonra tedaviyle beraber bu dualarla Yüce Allah’tan iyileşmeyi dileyebilirsiniz.
إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء
Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir