Bol rızka nail olmak için okunacak dua

Posted by

Bol rızka nail olmak için okunacak dua:

Aşağıdaki ayetleri Cuma günü sela vaktinde temiz bir kağıda yazıp üzerinde taşıyan kişi bol rızka kavuşur bu sayede malı ve kazancı artarak rahat bir hayat sürer.

Ayetler:
Hicr suresi 19, 20. Araf suresi 7. ve Şura suresi 19. ayetler
Arapça:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
وَالأَرْضَ مَدَدْنَاهَا وَأَلْقَيْنَا فِيهَا رَوَاسِيَ وَأَنبَتْنَا فِيهَا مِن كُلِّ شَيْءٍ مَّوْزُونٍ
وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ وَمَن لَّسْتُمْ لَهُ بِرَازِقِينَ
وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ قَلِيلاً مَّا تَشْكُرُونَ
اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim
Vel arda medednaha ve elkayna fiha revasiye ve enbetna fiha min kulli şey’in mevzun. Ve cealna lekum fiha meayişe ve men lestum lehu bi razıkin. Ve lekad mekkennakum fil ardı ve cealna lekum fiha maayiş’, kalilen ma teşkurun. Allahu latifun bi ibadihi yerzuku men yeşau, ve huvel kaviyyul aziz.

Anlamı:
Bismillahirrahmanirrahim
Yeryüzünü yaydık ve oraya sabit dağlar yerleştirdik. Ve orada her türlü bitkiyi bir ölçüye göre yetiştirdik. Sizin için de, geçimlerini sizin sağlamadıklarınız için de, orada, geçim kaynakları meydana getirdik. Doğrusu Biz, sizi yeryüzüne yerleştirdik ve orada size geçimlik verdik. Ne kadar da az şükrediyorsunuz. Allah, kullarına karşı çok hoşnut edicidir. Dilediğini rızıklandırır. O, mutlak güç sahibidir, mutlak üstün olan’dır.
Not : Dinimiz çalışarak kazanmayı emretmektedir. Hazret-i Ömer, (Çalışın, kazanın, çalışmadan rızk beklemeyin! Allah-ü teala gökten para yağdırmaz) buyurdu.
Hazret-i Lokman Hekim de, (Çalışmayıp muhtaç olanın dini ve aklı noksandır) buyurdu.

Not: Çalışıp kazanmadan Allah kimse için gökten, nimetler servetler indirmez, böyle bir durum ilahi düzene de aykırıdır. Geçim sıkıntısından kurtulmak için okumamız tavsiye edilen dualar, çalışmak ibadettir diye tarif edilen fiili dua olan çalışma ile beraber yapılmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir