Başkalaına muhtaç olmamak için okunacak dua

Posted by

Başkalarına muhtaç olmamak için okunacak dua:

Bir Arabi ayın ilk pazar gecesi (40 gece devam edilir) Yatsı namazının son sünneti ile Vitr namazı arasında 40 kere Leyl suresi okunur sure okunduktan sonra ardından 11 kere aşağıdaki dua okunur ve vitr namazı kılınıp yatsı namazı eda edilir. 40 gün boyunca her güne mahsus esma ül Hüsnalar adetleri kadar zikir edilirse Cenabı Hakk başkalarına muhtaç olmayacak rızkı nasip eder.

Leyl suresi:
Arapça:

وَالَّيْلِ اِذَا يَغْشٰىۙ ﴿1﴾ وَالنَّهَارِ اِذَا تَجَلّٰىۙ ﴿2﴾ وَمَا خَلَقَ الذَّكَرَ وَالْاُنْثٰىۙ ﴿3﴾ اِنَّ سَعْيَكُمْ لَشَتّٰىۜ ﴿4﴾ فَاَمَّا مَنْ اَعْطٰى وَاتَّقٰىۙ ﴿5﴾ وَصَدَّقَ بِالْحُسْنٰىۙ ﴿6﴾ فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْيُسْرٰىۜ ﴿7﴾ وَاَمَّا مَنْ بَخِلَ وَاسْتَغْنٰىۙ ﴿8﴾ وَكَذَّبَ بِالْحُسْنٰىۙ ﴿9﴾ فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرٰىۜ ﴿10﴾ وَمَا يُغْن۪ي عَنْهُ مَالُهُٓ اِذَا تَرَدّٰىۜ ﴿11﴾ اِنَّ عَلَيْنَا لَلْهُدٰىۘ ﴿12﴾ وَاِنَّ لَنَا لَلْاٰخِرَةَ وَالْاُو۫لٰى ﴿13﴾ فَاَنْذَرْتُكُمْ نَارًا تَلَظّٰىۚ ﴿14﴾ لَا يَصْلٰيهَٓا اِلَّا الْاَشْقٰىۙ ﴿15﴾ اَلَّذ۪ي كَذَّبَ وَتَوَلّٰىۜ ﴿16﴾ وَسَيُجَنَّبُهَا الْاَتْقٰىۙ ﴿17﴾ اَلَّذ۪ي يُؤْت۪ي مَالَهُ يَتَزَكّٰىۚ ﴿18﴾ وَمَا لِاَحَدٍ عِنْدَهُ مِنْ نِعْمَةٍ تُجْزٰىۙ ﴿19﴾ اِلَّا ابْتِغَٓاءَ وَجْهِ رَبِّهِ الْاَعْلٰىۚ ﴿20﴾ وَلَسَوْفَ يَرْضٰى ﴿21﴾
Okunuşu:
1.Velleyli iza yağşa. 2.Vennehari iza tecella. 3.Ve ma halekazzekere vel’ünsa. 4.İnne sa’yeküm leşetta. 5.Feemma men a’ta vetteka. 6.Ve saddeka bilhusna. 7.Fesenüyessirühu lilyüsra. 8.Ve emma men bahıle vestağna. 9.Ve kezzebe bilhusna. 10.Fesenüyessirühu lil’usra. 11.Ve ma yuğniy ‘anhü malühu iza teredda. 12.İnne ‘aleyna lelhüda. 13.Ve inne lena lel’ahırete vel’ula. 14.Feenzertüküm naren telezza. 15.La yaslaha illel’eşka 16.Elleziy kezzebe ve tevella. 17.Ve seyücennebühel’etka. 18.Elleziy yü’tiy malehu yetezekka. 19.Ve ma liehadin ‘ındehu min nı’metin tücza. 20.İllebtiğae vechi rabbihil’a’la. 21.Ve lesevfe yerda.

Dua:
Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme innehu leyse fis semâvati deverâtün. Velâ fil erdı amaratün. Velâ fil cibâli berâkatün. Velâ fil esâmi harekâtün. Velâ fil bihari kateratün. Velâ fil uyunî lâ hazatün. İllâ ve hiye bi deymumiyyetike ârifatün. Ve leke şahidatün Ve aleyke dallet. Ve fi mülkike müsehharatün. Fe bil kudretilleti sahharte biha ehlil ardeyni ves semavati sehhirli rızki ve matlabi inneke alâ külli şeyin kadir. Allahümme inni eselüke min rahmetike ve eselüke min fadlikel vesi-i en tu-tini şeyen min inâyetike bicâbi seyyidinâ ve nebiyyinâ ve habibina ve şefi-inâ ve hâmina ve ve nuri ebsârinâ ve kurrete uyûninâ Muhammedin sallâllahü aleyhi ve selleme min gaybikel mahzun. Allahümme entel Kerim. Allahümme enter rahim. Allahümme enter Raûf. Allahümme entel Cevâd. Allahümme entel Vehhâb. Allahümme entel Kaviyyü. Allahümme entel Gani. Allahümme entel Muğni ağnini min fadlikel vâsi-i inneke kulfe fi kitâbikel Kerim. Kavlüke ve va’dükel hakku. Üduni estecib lekümve ene eduke Festeceb li yâ Erhamer rahimin veya Ekremel ekremin. Ecib da’veti yâ Hayyü yâ kayyûm. Yâ bedi-us semavatı vel ardi. Yâ Mâlikel-Mülk, yâ Zel Celâli vel ikrâm, Ağnini min fadlikel vasi-i. Yâ Allah yâ Karib yâ Mecid, Yâ Rabb akzı haceti bi-fadlike ve keremike yâ Kerim, yâ Ekremel-ekremin. Yâ Erhamer Rahimin. Ve sallî bi-Cemalike ve Celâlike alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ ve mevlânâ ve şefi-inâ ve nuri ebsârinâ ve kurrete uyûninâ Muhammedin sallâllhü aleyhi ve selleme ve âlihi ve sahbihi ecmin Velhamdülillâhi Alemin.

Haftanın günlerinde okunacak okunacak esmalar ve zikir sayıları:

1-) Pazar günü 174 kere Yâ Hayyü yâ kayyûm
2-) Pazartesi günü 1095 kere Yâ Zülcelâli vel ikrâm
3-) Salı günü 556 kere Yâ Rammânü, yâ Rahim
4-) Çarşamba günü 311 kere Yâ Kuddûs, yâ Mennân
5-) Perşembe günü 2006 kere Yâ Evvelü, yâ Ahirü, yâ Zahirü, yâ Batın
6-) Cuma günü 77 kere Yâ Huu, Yâ Allah
7-) Cumartesi günü 127 kere Yâ Ezeliyyül Ezeli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir