Akşemseddin Hz.nin ve Muhyiddin İbn. Arabi hz’nin Salavatı Şerifesi

Posted by

Akşemseddin Hz.nin ve Muhyiddin İbn. Arabi hz’nin Salavat-ı Şerifesi

اللهم صل على محمد النبي المختار عدد من صلىعليه من الاخيار ، وعدد من لم يصل عليه منالاشرار، وعدد قطرات الامطار، وعدد امواج البحار،وعدد الرمال والقفار، وعدد اوراق الاشجار ، وعددفاس المستغفرين بالاسحار، وعدد اكمام الاثمار، ?اوعدد ما كان وما يكون إلى يوم الحشر والقرار، وصلعليه ما تعاقب الليل والنهار، وصل عليه ما اختلفالملوان وتعاقب العصران وكرر الجديدان واستقبلالفرقدان، وبلّغ روحه وأرواح أهل بيته منا تحية وتسليمبياء والمرسلين والحمد ﻟﻠﻪ رب العالمين. ? وعلى جميع

Okunuşu:
“Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme Salli Ala Muhammedin Nebiyyil Muhtar,Adede Men Salli Aleyhi Minel Ehyar,Ve Adede Men Lem Yusalli Aleyhi Minel Eşrar,Ve Adede Kataratil Emtar,Ve Adede Emvacel Bahar,Ve Adeder Rimali Vel Kafar,Ve Adede Evrakil Eşcar,Ve Adede Fasil Müstağfirine Bil Eshar,Ve Adede Ekmamil Esmar,Ve Adede Ma Kane Ve Ma Yekunu İla Yevmil Haşri Vel Karar,Ve Salli Aleyhi Ma Teakibül Leyli Ve Enhar.Ve Salli Aleyhi Mahtelefel Melevane Ve Teakibül Asrani Ve Kerral Cedidani Ve Estakbelel Ferkadan,Ve Belliğ Ruhani Ve Ervaha Ehli Beytihi Minattahiyyete Ve Teslime,Ve Ala Cemiil Enbiyai Vel Mürseline Vel Hamdülillahi Rabbil Alemin.”

Anlamı:
Allah’ım! Nebimiz Muhammed’e salat ve selam et; ona salavat getiren iyiler, ona salavat getirmeyen kötüler, yağmurların damlaları, denizlerin dalgaları, çöllerin kumları, ağaçların yaprakları, seherlerde bağışlanma dileyenlerin nefes alış verişleri, haşir ve her şeyin karar kılacağı güne kadar olan ve olmakta olan her şey adedince. Gece ve gündüz birbirini ardı ardına geldiği sürece ona salat et. Sabah ve akşam yer değiştirdiği ve öğle ve ikindi birbirinin yerini aldıkları, seneler yenilendiği, kutup yıldızları doğduğu sürece ona salat et. Bizden onun ruhuna ve ehl-i beytine, bütün nebi ve resullere selam ve tahiyyat ulaştır.

Sıddık Naci Eren hz. Evrad-ı Saadeti ebediyye Cuma evradı syf.17-18

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir